Archiv rubriky: Drama


Legenda o vášni (1994) – online ke shlédnutí

Přehrajte si přes internet americké romantické drama Legenda o vášni. Jedná se o velmi povedený film od režiséra Edwarda Zwicka z roku 1994. V hlavních rolích filmu uvidíme Brada Pitta a Anthony Hopkinse. Je to výpravný film zasazený do přelomu dvacátého století, který vypráví spletité trable jedné rodiny zasazené do nelehkého historického období. Pojďte si tento snímek pustit s námi.

Hlavním hrdinou filmu je profesionální voják Ludlow, který už má ale dost své služby v armádě. Denně musí provádět těžké rozkazy, které mu rozhodně nejsou příjemné, protože v jejich rámci musí utlačovat původní obyvatelé. Lodlow tedy odejde a z vojáka se stane farmářem. Společně se svou manželkou a třemi syny Alfredem, Samuelem a Tristanem si žije poměrně spokojeně kdesi v Montaně. Dokonce si jeho nejstarší syn Samuel přivede krásnou dívku Susan, se kterou se chce oženit. Prostě klidná venkovská idylka u které se na první pohled zdá, že bude trvat už napořád.

To ale velmi rychle změní přelomový rok 1914. V Evropě propuká válka a nikdo netuší, že se zapíše do historie jako první světová. Mladí bratři jsou plní energie a elánů. Vůbec netuší, co to slovo vlastně znamená a tak se sami nechají naverbovat. Nakonec to dopadne tak, že Samuel je zabit. Alfred těžce zraněn a jedinému Tristanovi se povede přežít válku bez újmy. Skutečně celou válku od začátku do konce a přežije jí. Zřejmě nad ním stály všichni svatí.

Když se ale Tristan vrací domů, tak na něj čeká zcela jiný svět. Jeho bratr Alfred se uzdravil a dokonce se z něj stal mocný politik. Susan je doma sama a stále v slzách čeká na jeho zabitého bratra. No a rodinná farma se pomalu rozpadá a topí v dluzích. A právě s tím bude muset Tristan něco udělat. Čeká na něj přitom velmi divoké a vášnivé milostné vzplanutí se Susan. Jak to ale s ním dopadne je stále ještě ve hvězdách. Film Legenda o vášni (1994), jsme pro vás připravili online ke shlédnutí. Na této webové stránce si ho může přehrát s českým dabingem a ve skvělé obrazové kvalitě. Moc dlouho se tedy nerozmýšlejte a pojďte se na něj podívat s námi. Určitě se budete dobře bavit.

Přehrát online film Lidice (2011)

Online ke shlédnutí historický český velkofilm Lidice. Snímek natočil v roce 2011 režisér Petr Nikolaev. V hlavní roli zazářil Karel Roden, kterému po boku asistovala celá řada skvělých českých herců. Příběh Lidic je známý, stejně jako jeho tragičnost pro naše dějiny. Právě proto ale jako pocta vznikl i tento film. Tento záměr se podařilo bezezbytku splnit a Lidice jsou tak opravdu důstojnou pietou.

Na tomto webu pro vás máme video s českým filmem Lidice, který se dotýká velmi teskného osudu jedné malé středočeské vesnice. Celý tragický příběh je orámován ještě tesklivější rodinou tragédii, která se v obci odehrála jenom těsně před tím, než byla vymazána z mapy.

Příběh začínáme tím, že se seznámíme s postavou pana Šímy, který si žil celkem spokojeným životem, než jeho manželku potkala těžká nehoda. Rozhodl se zůstat s ní i se svou rodinou, ale manželčinu nemohoucnosti si alespoň kompenzuje milenkou. Všichni včetně jeho synů o tom vědí a berou to jako fakt, se kterým zřejmě nelze nic udělat. Jenže jeho staršímu synovi se otcovo záletné chování nelíbí a má ho čím díl tim víc dost. Zloba už v něm bublá několik posledních let. Jednoho dne v hospodě urážky a špičkování přerostou mez a otec se synem se porvou. Bohužel syn upadne tak nešťastně, že v zápětí umírá. Otec je uvězněn. Přesto to všechno co se stalo na něj ale zbytek rodiny nezanevřel. To je teď ale vlastně úplně jedno, protože všechny čeká jenom smrt. Mají totiž tu smůlu, že žijí ve vesnici Lide.

Atentát na zastupujícího říšského protektora již proběhl a němečtí vyšetřovatelé jdou po každé byť i té nejmenší stopě. Nerozvážný mladík Pepa Fiala si hraje na odbojáře a tím přitáhne pozornost právě na Lidice. Němci potřebují demonstrativně ukázat svojí sílu a nahnat lidem strach. Moc dlouho se proto nerozmýšlejí, když se rozhodnou vymazat obec Lidice z mapy. Jediný Šíma mezitím čeká ve vězení aniž by věděl, že právě to je jeho záchrana. Jako jediného z celé obce. Je to akt naprostého zoufalství, které zničí desítky rodin a stane se jizvou v dějinách našeho i německého národa. Je to událost, kterou nelze vzít spět. My se s ní jenom musíme umět vyrovnat.

Film Lidice (2011) jsme pro vás připravili online ke shlédnutí na této webové stránce. Pojďte si i vy s námi pustit tento poutavý film online. Uvidíte, že vás film svým zajímavým zpracováním i silným příběhem doslova nadchne. Navíc se nebudete ani chvilku nudit.

Dům na špatné adrese (2008) – online ke shlédnutí

Přehrajte si zdarma přes internet americké krimi Dům na špatné adrese. Tento hodně povedený snímek natočil v roce 2008 režisér Neil Le Bute. V hlavní roli pak uvidíme ostříleného Samuela Le Jacksona. Film v sobě spojuje prvky drama a tísnivého trhilleru. Vypráví přitom zdánlivě obyčejný příběh o tom, jak se i běžné sousedské soužití může velmi rychle změnit v peklo.

Na této webové stránce najdete zdarma ke shlédnutí hodně povedený dramatický film Dům na špatné adrese. Je to příběh celkem obyčejného mladého párů jménem Chris a Lisa Mattsonovi. Konečně si našetřili dost peněz na vlastní domek a teď chtějí tuto svojí snahu náležitě zúročit. Chtějí velký a hezký dům se zahradou, kde by mohli trávit idylické rodinné chvilky. Jeden takový domek se jim po chvilce hledání podaří najít a protože se od něj hned zamilují, tak ho koupí.

Jenže si pořádně neověřili jaké budou mít sousedy, což se ukáže jako téměř osudová chyba. Bydlí totiž přímo Abela Turnera. Na první pohled vypadá jako velmi milý a seriozní chlapík. Dokonce pracuje u policie a je uznávaným detektivem. Jenže to má dva velké háčky, Chris s Lisa mají totiž jinou barvu pleti, což černošský policista Abel hrubě odsuzuje. Další fakt vězí v tom, že ze své role policisty nevypadává ani doma a tak se považuje za jediného přirozeného ochránce celé ulice. Neustále i doma tedy hlídkuje nad celou ulicí. Svým novým sousedům dává sežrat každou maličkost a vlastně je doslova šikanuje. Nakonec jim otevřeně řekne, aby se z jeho čtvrti odstěhovali. Když Chris a Lisa odmýtnou, tak jim Abel začne dělat hotové peklo.

Co je na celém případu však absolutně to nejhorší je to, že se mladí manželé rozhodnou bránit. To je jakoby Abelovi vyhlásili válku. Ten navíc zná způsoby a má možnosti, které mladý pár rozhodně nemá. Celé jejich střetnutí tedy bude mít také celkem neočekávaně tvrdý charakter.

Film Dům na špatné adrese (2012) jsme pro vás připravili pohodlně a zdarma online ke shlédnutí. Pevně věříme, že využijete této jedinečné šance a tento povedený snímek si s námi pustíte třeba hned teď. Skutečně se moc dlouho nerozmýšlejte a pojďte do toho s námi!

Dokonalá bouře (2009) online ke shlédnutí

Americký dobrodružný thriller Dokonalá bouře (2009) si můžete přehrát naprosto pohodlně a zdarma online. Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás připravili tento hodně zajímavý film. Snímek natočil v roce 2009 režisérem Wolfgang Petersen. V hlavních rolích uvidíme takové hvězdy jako je George Clooney nebo Mark Wahlberg. Je to pravdivý příběh o lidském odhodlání i síle živlů.

Film Dokonalá bouře vypráví příběh party námořníků, kteří se plaví na své lodi po Atlantiku daleko od břehů. Právě ale má z nenadání přijít jedna z největších bouří v historii. Dnes už víme, že to tenkrát bylo tak, že se potkaly hned tři vzdušné fronty a jednou z nich byl i hurikán, který dostal jméno Grace. To co vzniklo z tohoto spojení opravdu nemělo obdoby. Bouře tak mocná a ničivá, že dokázala i na širém moři vyvolat opravdové peklo. Vlny byly tak mohutné, že je těžké je vůbec popsat. Každopádně dosahovaly hravě výšky deseti patrového domu. Moře se doslova vařilo a chrlilo tuny pěny a vodní tříště. I ty největší lodě se v tomto zdouvání živlů houpaly jako plastové modely, se kterými si běžně hrávají děti.

Do této šlamastiky je zatažena proti své vůli i posádka rybářské lodi Andrea Gail. Čeká je tedy střetnutí dvou největších mocí na této planetě a to přírodních živlů a lidské vůle. Kapitán lodi Billy Tyne je velmi zkušený námořník a stejně tak i jeho partu tvoří samí zkušení a sehraní mořeplavci. Dokážou fungovat jako dobře promazaný stroj. Jak dlouho ale vydrží vzdorovat v této krizi?

Tato výprava přitom na začátku vypadala docela slibně. Rybáři po dlouhé době získali konečně trochu slušný úlovek. Dokonce zachránil i tři lidi z převrhnuté jachty. Jenže na zpáteční cestě si budou muset projít peklem. V klidu nejsou ani jejich rodiny, které jsou doslova přilepeny u televizních obrazovek a hltají každou novou zprávu, která jenom vzdáleně souvisí s počasím.

Film Dokonalá bouře byl natočený podle skutečné události a to bouře, jenž se odehrála v roce 1991. Je to opravdu nesmírně silný a zajímavý film, který rozhodně stojí za shlédnutí. Právě proto jsme vám ho ostatně naservírovali online na této webové stránce. Tak už se moc dlouho nerozmýšlejte a tento snímek si hned teď pusťte.

Film Edith Piaf (2007) online ke shlédnutí

Online ke shlédnutí nesmírně silný film jménem Edith Piaf. Jedná se o dramatický životopisný film natočený podle životních peripetií asi nejslavnější francouzské šansoniérky všech dob a to Edith Piaf. Snímek byl natočený v roce 2007 režisérem Oliverem Dahanem. Film má skvělé hodnocení a není to jenom zásluhou poutavého příběhy této legendární zpěvačky, ale i díky brilantnímu zpracování.

Film Edith Piaf se velmi věrně zaměřuje na tuto drobnou lež nesmírně zajímavou ženu. Společně si projedeme její život od začátků její kariéry, přes její vrcholy, ale také samozřejmě i velmi strmý pád. Přesto si zpěvačka dokázala zachovávat životní nadhled a stejně jak zpívá ve své slavné písničce nikdy ničeho nelitovala. Podobně rozervaný život je zkrátka nedílnou součástí osobnosti těch největších umělců.

Mladá Edith to ostatně nikdy neměla lehké. Rodinné zázemí ani klidné dětství jí totiž rozhodně nepotkali. Naopak vyrůstala přímo v semeništi hříchů ve vykřičeném domě obklopená nevěstkami. Tato bída jí hodně poznamenala na duši i těle. Prakticky celý život jí tak sužovali různé nemoci a neduhy, které zaháněla tím nejhorším způsobem. Jejím démonem se tak stali různé závislosti, jenž jí ničili, ale zároveň i dodávali inspiraci, jenž umělec tak potřebuje.

Její kariéra byla opravdu strmá, protože začínala od naprostého dna. Nejdříve vystupovala jako pouliční zpěvačka za pár nuzných floků. Později se dostala do kabaretů, kde proslula šansony. Následovalo natáčení pro rozhlas, televizi i koncerty po celém světě. Stala se modlou té nejvyšší společnosti. Její zpěv byl tak neuvěřitelně mohutný a plný životní energie, že mu musel podlehnout zkrátka naprosto každý. Edith si prožila opravdu bouřlivý a neopakovatelný život a pokud i vy chcete znát podrobnosti, tak jste rozhodně na správné adrese.

Film Edith Piaf (2007) jsme pro vás připravili pohodlně a zdarma online ke shlédnutí na této webové stránce, tak neváhejte ani chvilku a tuto epizodu si rozhodně pusťte hned teď. Za nás vám přejeme jenom, abyste se dobře bavili a třeba i něco poučili.

Želary (2003) online ke shlédnutí

Český film Želary si můžete přehrát pohodlně a zdarma online na této webové stránce. Toto velmi povedené drama natočil v roce 2003 režisér Ondřej Trojan. Jedná se o velmi silný a hezky natočený příběh, který posbíral mnohá ocenění a těší se i velké přízni diváků. Želary v sobě spojují nejenom drama, ale také trochu surové a krásné romantiky, která kvetla i v době, která jí moc nepřála.

Online ke shlédnutí drama Želary v hlavní roli s Aňou Geislerovou a György Cserhalmi. Příběh filmu nás zavede do opravdu nelehké doby druhé světové války. V té době se žilo opravdu těžce a obyvatelstvo bylo stíháno různými perzekucemi i za vyložené maličkosti. Za každou drobnost hrozilo vězení nebo dokonce i smrt. Zkrátka černá doba, která nepřinášela nic dobrého, ale žít se zkrátka muselo i v ní. Nebo snad spíše ve strachu přežívat?

Hlavní hrdinkou je mladá zdravotní sestřička a studentka medicíny Eliška. Je to velmi inteligentní a emancipovaná žena, která pracuje ve městě a žije si typickým zdejším životem. Jenže se ocitla v hledáčku tehdejší okupační moci, takže jedinou záchranou je pro ní útěk. Nakonec zvolí jako místo útěku Beskydy. Schová se zde v jedné horské vsi. Je to naprosto odlišný život, než ten který znala. Civilizace ani moderní způsoby sem ještě nedolehli, tady se život řídí kokrháním kohouta a ročními obdobími. Eliška je zprvu v šoku, ale přesto je ráda, že zde může být. Ukrývá se v domě starého mládence Jozy. Ze začátku jí připadá jenom jako další neomalený venkovský barbar, ale postupně poznává, že má čisté a době srdce. I zdejší prostý způsob života má něco do sebe.

Eliška s Jozou prožívají nesmělé oťukávání, ale později i první vážné milostné vzplanutí. Je to bouřlivý vztah plný opravdových citů a Eliška se brzy stává Jozou ženou a to nejenom na oko, ale i ve skutečnosti. V malé horské chaloupce tak našla nejenom své útočiště, ale opravdové životní štěstí. Může jenom děkovat bohu za tu radost, kterou jí dopřál.

Film Želary (2003) se naposledy vysílal na ČT 1 ve čtvrtek 8. května 2014, vy si ho však můžete pustit na této webové stránce naprosto pohodlně a zdarma. Tento český dramatický film jsme pro vás připravili online ke shlédnutí hezky pohodlně a zdarma. Věříme, že i vás Želary zaujmou a prožijete s nimi příjemné chvíle.

Poslední cyklista 1. díl (2014) online ke shlédnutí

Film Poslední cyklista je velice poutavé válečné drama. Je to dvoudílný český film natočený v roce 2014 režisérem Jiřím Svobodou. Tomu se povedlo natočit vskutku skvělý snímek, který má rozhodně co říci. Scénář snímku napsal Jiří Svoboda společně s Tomášem Töpferem. Nutno dodat, že se jim podařilo vytvořit opravdu nesmírně poutavý snímek. Je to příběh z nelehké doby druhé světové války.

Pojďte si s námi pustit online film Poslední cyklista (2014). Tento nesmírně zajímavý snímek z vypráví osud Klárky Svobodové, která přišla na svět ačkoliv jí zde nikdo nevítal. Záhy proto byla odložena do dětského domova. Sama však nezůstala dlouho, protože se jí ujali velmi milý a starostlivý manželé Orensteinovi. Pár po vlastním dítěti vždy prahnul, ale mít ho prostě nemohl. To že jsou manželé židy nehrálo žádnou roli a i svou dceru tak nechali zapsat do matriky židovské obce. Rodina úspěšného právníka mohla nabídnout své dcerce materiální zázemí a lásku.

Jenže to by nesměla přijít velmi smutná doba druhé světové války, která znamenala pro rodinu mnohé ústrky. Život se začal stávat pro Orensteionovi čím dál tím těžším a vlastně bylo jenom otázkou času, kdy dojde i na ně. Všichni totiž věděli co se děje a jaké jim hrozí nebezpečí. Stejně tak Orensteionovi si byli vědomi, že skončí brzy v táboře Terezín jako v přestupní stanici do neznáma. Stejně tak děsivé ale na tom bylo, že s tím nemohli vůbec nic udělat.

Jediné o co se mohli pokusit bylo o záchranu jejich dcery. Nebylo to jednoduché rozhodování, protože možnosti jsou jenom dvě. Buďto mohla odjet s příbuznými do Ameriky a nebo se jí musela ujmout její pravé biologická matka. Jenže ani toho se Orensteinovi nezalekli, protože dívenka by jinak neměla vůbec žádnou naději na budoucnost.

Film Poslední cyklista (1/2) z roku 2014 jsme pro vás připravili online ke shlédnutí, tak se moc dlouho nerozmýšlejte a pojďte si toto hodně povedené drama pustit. Třeba právě hned teď. Určitě se budete u filmu skvěle bavit. Za nás už vám jenom popřejeme příjemnou a ničím nerušenou zábavu!

Film Černá díra (2013) online ke shlédnutí

Přehraje si zdarma přes internet katastrofické drama Černá díra. Jedná se o originální film natočený v roce 2013 v německé a rakouské koprodukci. Bez velkého rozpočtu i hereckých hvězd se povedlo režisérovi Hansjörgu Thurnovi natočit opravdu povedený a unikátní snímek. Příběh filmu je přitom z části inspirován skutečností a to debatou, která vznikal při zprovoznění největšího urychlovače částic v CERNU.

Černá díra je televizní film, který v sobě kombinuje hned několik žánrů a to: akční, dobrodružný, drama a katastrofický. V originále se snímek jmenuje „Helden” a nepatří mezi ty, které sice trhali návštěvnost v kinech, nicméně se řadí mezi povedené filmy, které vám zajistí napínavou zábavu na dlouhé večery. Příběh filmu se týká jedné katastrofické nehody, které může zničit celý svět.

Všechno se to odehrálo během výzkumu na novém největších urychlovači částic na světě. Tam se totiž podařilo urychlit částice do té míry, že došlo k velmi nepravděpodobné katastrofě a to vyvolání černé díky. Ano přímo zde na zemi vědci nedopatřením vytvořili černou díru. Ta je sice za začátku jenom malá, ale postupně do sebe začíná nasávat další materiál a prostor, čím začne velmi neblaze ovlivňovat situaci na celé planetě.

Satelity jsou vychylovány ze svých kurzů na oběžných drahách, mění se počasí a deformuje povrch země. Toto všechno jsou přitom jenom průvodní jevy katastrofy ještě větších rozměrů, která má přijít. Ta může zničit lidstvo, Zemi a všechno ostatní co je na ní. Ti nejlepší z nejlepších se tedy budou muset hodně snažit a vymýšlet plán, jak to všechno napravit. Víc už vám ale neprozradíme, protože to jestli se jim to povede už uvidíte ve filmu Černá díry z roku 2013, jenž jsme si pro vás připravili online ke shlédnutí. V televizi se tento film vysílala na Primě v sobotu 26. 4. 2014. Jedná se o opravdu povedený snímek.

Můj přítel delfín (2011) online ke shlédnutí

Online ke shlédnutí americký film Můj přítel delfín. Jedná se o americké rodinné drama natočené režisérem Charlesem Martinem Smithem v roce 2011. Jedná se o velmi hezký skoro až poetický film v podobném stylu jako například legendární „Zachraňte Williho”. Bez velkých hvězd a drahých efektů se podařilo natočil skutečně moc hezký film.

A o čem je vlastně příběh snímku Můj přítel delfín? Hlavním hrdinou je kluk jménem Sawyer. Ten to v životě neměl nikdy lehké. Jeho rodina se rozpadla a navíc mu nejde moc učení, takže musí trávit dlouhé hodiny doučováním. Jednoho dne ale tento těžce zkoušený klučina najde a pláži zraněného delfína, kterého s obrovským nasazením pomůže zachránit.

Delfín dostane jméno Winter a s chlapcem se opravdu skamarádí. Jenže bohužel uvíznutí Wintera na pláži mělo pro něj těžké následky a přišel dokonce o část ocasu. Chlapec je odhodlaný mu pomoci jak jenom to bude možné. Naštěstí se brzy skamarádí s doktorem Clayem Haskettem, který mu pomůže delfína zachránit. Bude to ale stát spoustu úsilí nejenom Wintera a Sawyeara, ale i spoustu lidí okolo, kteří pochopí čistou chlapcovu touhu delfínovi pomoci.

FIlm Můj přítel delfín (2011) vysílaný online na televizi Nova v pátek 11. dubna 2014 si můžete přehrát zdarma přes internet přímo zde na této webové stránce. Moc dlouho se tedy nerozmýšlejte a tento skvělý snímek si pusťte online.

Film Pomsta hříšnice (2012) online ke shlédnutí

Online ke shlédnutí německý dramatický film Pomsta hříšnice. Přímo zde jsme pro vás připravili ke shlédnutí toto hodně povedené a originální drama, které natočil režisér Hansjörg Thurn v roce 2012. Jedná se o televizní film, který se musel obejít o velký rozpočet i o velké filmové hvězdy. Přesto vzniklo velmi kvalitní historické drama, které vás jistě zaujme. Možná dokonce uchvátí.

A o čem je příběh tohoto filmu? Ten se celý odehrává v roce 1427. Je to příběh jednoho z nižších šlechtických rodů. Ten si žije relativně spokojeně na hradě Hohenstein, který patří králi. Michaelovi byl propůjčen za jeho oddané služby a odvahu. Ten zde teď tak žije se svojí rodinkou, kterou tvoří srdečná a krásna Maria a ještě jejich malinká a neméně hezká dcerka.

Jenže se píše rok 1427, ve kterém německé země sužují nájezdy sousedních husitů. Jedná se o krvelačné sektářské výpravy plné loupení. Michael je opět králem povolán do boje. Brzy po té ale jeho rodina dostane strašlivou zprávu, že byl zabit v boji. Marie neví co si počne, ale její okolí to ví opravdu moc dobře. Zákony jsou neúprosné a tak se musí znovu vdát. Tlačí na ní církev i okolí. Jaká je ale skutečnost a jak se k ní postavit?

Drama Pomsta hříšnice (2012) si můžete přehrát pohodlně a zdarma online přes internet a to přímo zde na této naší webové stránce. Moc dlouho se tak nerozmýšlejte a tento povedený německý film si rozhodně pusťte. Za nás vám přejeme příjemnou zábavu.