Přehrát online film Lidice (2011)

Online ke shlédnutí historický český velkofilm Lidice. Snímek natočil v roce 2011 režisér Petr Nikolaev. V hlavní roli zazářil Karel Roden, kterému po boku asistovala celá řada skvělých českých herců. Příběh Lidic je známý, stejně jako jeho tragičnost pro naše dějiny. Právě proto ale jako pocta vznikl i tento film. Tento záměr se podařilo bezezbytku splnit a Lidice jsou tak opravdu důstojnou pietou.

Na tomto webu pro vás máme video s českým filmem Lidice, který se dotýká velmi teskného osudu jedné malé středočeské vesnice. Celý tragický příběh je orámován ještě tesklivější rodinou tragédii, která se v obci odehrála jenom těsně před tím, než byla vymazána z mapy.

Příběh začínáme tím, že se seznámíme s postavou pana Šímy, který si žil celkem spokojeným životem, než jeho manželku potkala těžká nehoda. Rozhodl se zůstat s ní i se svou rodinou, ale manželčinu nemohoucnosti si alespoň kompenzuje milenkou. Všichni včetně jeho synů o tom vědí a berou to jako fakt, se kterým zřejmě nelze nic udělat. Jenže jeho staršímu synovi se otcovo záletné chování nelíbí a má ho čím díl tim víc dost. Zloba už v něm bublá několik posledních let. Jednoho dne v hospodě urážky a špičkování přerostou mez a otec se synem se porvou. Bohužel syn upadne tak nešťastně, že v zápětí umírá. Otec je uvězněn. Přesto to všechno co se stalo na něj ale zbytek rodiny nezanevřel. To je teď ale vlastně úplně jedno, protože všechny čeká jenom smrt. Mají totiž tu smůlu, že žijí ve vesnici Lide.

Atentát na zastupujícího říšského protektora již proběhl a němečtí vyšetřovatelé jdou po každé byť i té nejmenší stopě. Nerozvážný mladík Pepa Fiala si hraje na odbojáře a tím přitáhne pozornost právě na Lidice. Němci potřebují demonstrativně ukázat svojí sílu a nahnat lidem strach. Moc dlouho se proto nerozmýšlejí, když se rozhodnou vymazat obec Lidice z mapy. Jediný Šíma mezitím čeká ve vězení aniž by věděl, že právě to je jeho záchrana. Jako jediného z celé obce. Je to akt naprostého zoufalství, které zničí desítky rodin a stane se jizvou v dějinách našeho i německého národa. Je to událost, kterou nelze vzít spět. My se s ní jenom musíme umět vyrovnat.

Film Lidice (2011) jsme pro vás připravili online ke shlédnutí na této webové stránce. Pojďte si i vy s námi pustit tento poutavý film online. Uvidíte, že vás film svým zajímavým zpracováním i silným příběhem doslova nadchne. Navíc se nebudete ani chvilku nudit.