Za humny je drak (1982) online ke shlédnutí

Na této webové stránce si můžete zdarma přes internet přehrát českou pohádku Za humny je drak (1982). Přímo zde na této webové stránce jsme pro vás připravili ke shlédnutí tento film pro velké i malé od režiséra Radima Cvrčka. Je to příběh jednoho království, které se jednoho dne ocitne v ohrožení drakem. Brzy se ale ukáže, že to nebude tak žhavé, protože je to hodný drak.

Na této webové stránce jsme jenom pro vás přichystali dnes už snad opravdu klasickou českou pohádku Za humny je drak. Je to opravdu krásná a poetická česká pohádka, která patří možná k těm o malinko méně známějších, ale přesto velmi povedeným. Je to příběh o jednom drakovi, který se jmenuje Mrak. Z čista jasna přiletí do jednoho šťastného království. Nikdo ho tu nečekal, nikdo ho nezval a tak jsou z něj všichni velmi překvapení.

Drak je objeven v lese udatnými šlechtici, kteří jsou právě na lovu. I když je velká otázka na to jak moc jsou udatní, když hned vezmou nohy na ramena. Všechno hned jdou ohlásit panu krály. I když se na místě moc dlouho nezdržely, tak draka vylíčí jako krvežíznivé monstrum, které kolem sebe rozsévá zkázu. Král ví, že musí ochránit své poddané a stejně tak svou dceru. Ta by mohla být jako princezna první na řadě. Je přeci všeobecně známo, že princezny jsou pro draky opravdovou lahůdkou. Vypíše proto za draka velkorysou odměnu. Jenže se stejně všichni bojí a nikdo se do bojů s drakem moc nehrne.

Takže koho na draka poslat? Dvorní šašek a hudebník Marian by byl akorát pro smích. Bratr princezny Jan se zase přeci nesmí nijak ohrozit. Má být přeci budoucím králem. Shodou okolností se ale objeví ještě jeden nečekaný zachránce. Je to uhlíř Patočka, který žije v lese, kde se drak usídlil. Ten se odhodlá za drakem jít. Společně se svou dcerkou Lidkou zjistí, že je to vlastně hodný drak, který nikomu nechce ublížit. Tuto informaci tedy musí dostat i ke králi. Jenže na zámku to vůbec neberou vážně. Naopak zlý rytíř dostane geniální nápad, že by mohli Lidku převléci za princeznu a předhodit jí drakovi jako falešnou princeznu. Jak todle asi dopadne?

To už se dozvíte v pohádce „Za humny je drak”, kterou jsme pro vás připravili pohodlně a zdarma online ke shlédnutí přímo zde na této webové stránce. Moc dlouho se tak nerozmýšlejte a pojďte si i vy s námi vychutnat tuto skvělou českou pohádku. Určitě se u ní hodně nasmějete a budete celkově dobře bavit.