Bathory (2008) online ke shlédnutí

Přehrajte si přes internet film Bathory. Historický velkofilm natočil v roce 2008 režisér Juraj Jakubisko. Film o Alžbětě Báthoryové se právem stal jedním z jeho nejvelkolepějších filmů. Legendy o Čachtické paní, která toužila po věčném mládí se na rozdíl od jejich autorky už staly nesmrtelnými. Jak moc se ale zakládají na skutečnosti? Na tuto otázku se pokusil odpovědět Jakubisko svým filmem.

Osobnost Alžběty Báthoryové je opředená mnoha legendami a polopravdami. Tato uherská hraběnka žila na konci šestnáctého století. Dodnes je považována za jednu z nejkrutějších masových vražedkyň v historii. Údajně mučila, mrzačila a nakonec zabijela své služebné a podané. Měla přitom zájem hlavně o mladé pany, jejichž krev používala k omlazení své pleti. Tak praví nejhorší verze těchto pověstí. Jenže zakládají se vůbec na pravdě?

Juraj Jakubisko pečlivě studoval všechny historické materiály a knihy a došel k závěru, že nezakládají. Jakubisko došel ke zcela opačnému závěru a to, že to byla velmi inteligentní, příjemná a vzdělaná žena. Navíc velmi schopná šlechtična, která dokázala dál rozmnožovat rodinný majetek. A to se zřejmě nehodila mnohým jiným mocným té doby, kteří se jí potřebovali zbavit.

Film Bathory tak vypráví zcela jiný příběh o Alžbětě Báthoryové. O tom jak zahořela láskou k slavnému italskému malíři Caravaggiovi, která nemohla být nikdy naplněna. O manželském vztahu uherských rodů Báthory a Nádašdy a o tom jak kvůli různým válkám svého manžela prakticky ani neviděla. A samozřejmě také a o intrikách šlechtice Juraje Thurza.

Film Bathory z roku 2008 si tak můžete přehrát naprosto pohodlně a zdarma online přímo zde na této webové stránce. Přejeme vám příjemnou zábavu!