Přehrát online První republika 19. díl (23. května 2014)

Historický seriál První republika pokračuje 19. dílem, který si můžete přehrát zdarma přes internet na této naší webové stránce. V televizi se tento díl vysílal v pátek 23. května 2014. Určitě se už ptáte o čem vlastně bude a my vám to rádi prozradíme. V tomto dílu se seznámíme s tajemnou dámou jménem Haydée. Ta je údajne obdařena jistými schopnostmi. Dále se podíváme jak Vladimír našel spojence v Kryštofovi. Jaroslav zuží, že podnikání po obvinění nejde moc dobře.

Přímo zde na této webové stránce si můžete přehrát nejnovější díl seriálu První republika (19/22). Dnešní epizoda se v premiéře vysílala tento pátek na České televizi. Tento díl se jmenuje „Svědci z onoho světa”. Už tento název tak trochu napovídá, že v dnešním díle zasáhne do odhalování vraždy rodinný Léblových i trocha mysteriózna a snad i magie. Bude to zásluhou velmi tajemné dámy, která si nechá říkat Haydée. Jenže je velká otázka zda má vůbec nějaké schopnosti a nebo je to vlastně jenom celé trik a šarlatánství, kterými si chce dobře přivydělat. Ostatně toto je opravdu velký případ, takže by rozhodně nebylo překvapením, kdyby se na něm chtěli přiživit i různí šizuňci.

Velmi podezřelé je už jméno dívky, které je očividně převzato z jedné figury ze známé novely francouzské Hrabě Monte Christo. Pokud si dobře pamatujete ze školní povinné četby, tak je to kniha o zradě, pomstě, lžích a intrikách. Žena je navíc romka, která se s rodinou po celý rok toulá a kočuje. Nicméně se zdá, že i ve své vlastní komunitě má mnoho odpůrců. Vykládání karet by bylo ještě v pořádku, ale komunikaci se záhrobím mnozí staří cikáni považují za okultní a nekřesťanské chování. Jak se zdá, tak se Haydée ocitla ve správnou dobu na správném místě. Klára, která se často mezi svobodomyslnými cikány pohybuje, je velmi zaujatá jejími schopnostmi a tak si jí pozve domů do vily pražském Podolí. Tady už se chystá velké vyvolávání duchů, které má objasnit, kdo zabil rodinu Léblovou. Klára dychtí po odpovědích, které se jí brzy skutečně dostanou. Jenže neříká mladá dívka Kláře jenom to, co chce slyšet. Jakoby se jí totiž podařilo potvrdit všechny její domněnky. My pravidelní diváci První republiky, ale jistě tušíme, že je to celé vlastně o dost složitější. Navíc si Klára může myslet opravdu co chce, ale jako důkaz při vyšetřování zločinu se to rozhodně použít nedá.

Vladimír nyní táhne za jeden provaz se sveřepým Kryštofem. Je to sice takový sňatek spíše z rozumu, protože se navzájem potřebují, ale potřebná důvěra mezi nimi zatím moc není. Jenže si jsou dobře vědomi, že právě ten druhý je asi jediný, kdo může pomoci. Teď jsou na jedné lodi, takže spolu nějakým způsobem kooperují. Společně se snaží ověřit některé z Vladimírových nápadů, které ho napadli při přemýšlení v ústraní. Vydají se ale špatným směrem, který nikam nevede. Tuto domněnku tedy můžou rovnou zavrhnout. Alespoň se ale dozvěděli zase trochu něco více a příště jim to snad vyjde. Vladimíra už celé skrývání velmi unavuje a rád by se konečně pohnul z místa. Navíc proč by měl právě on pikat za něco co vlastně nespáchal.

Tento příběh vypadá hodně zajímavě a dá nám tedy opět nahlédnout i trochu více do Cikánské komunity. Samotné vyšetřování se sice moc nepohne z místa, ale to vlastně vůbec neznamená, že by spalo na vavřínech. Dost už ale povídání a pojďte se i vy s námi podívat na nejnovější 19. díl První republiky z pátku 23. května 2014. Máme ho pro vás online ke shlédnutí ve skvělé kvalitě. Hezky si tento díl užijte a příští týden se na vás budeme těšit znovu.