Film Pošetilost mocných (1971) online ke shlédnutí

Fenomenální komik Louis de Funes je tady v jednom ze svých nejslavnějších filmů. Na této stránce jsme pro vás připravili online ke shlédnutí francouzskou komedii Pošetilost mocných z roku 1971, kterou natočil režisér Gérard Oury. Jedná se o historickou komedii natočenou v opravdu velkém stylu. Společně se v ní podíváme na vznešený španělský královský dvůr.

Hlavním hrdinou filmu je Don Salluste, který je ministrem jeho královské výsosti. Je to vlastně takový typický zlý šlechtic. Malý a vyzáblý, který neustále komanduje své poddané. Navíc jak asi čekáte si libuje v luxusu a rozmarech, mezi ty hlavní patří hlavně hromadění peněz. Dokonce se nestydí ani brát si peníze od dvora a nenápadně je přesypávat do své kapsy. Je to zkrátka lakomec, který nemůže mít nikdy dost peněz. Udržování jeho rozsáhlého majetku ho ale samozřejmě nesmírně zaměstnává.

Takže jednoho dnes je hodně zaskočen, když dojde k incidentu, kvůli kterému o něj velmi rychle přijde. Do Salluste totiž bude obviněn jednou z velmi vznešených dvorních dam, že jí obtěžoval. Celé to sice bylo trochu jinak, ale to je teď vlastně úplně jedno. To jediné podstatné je, že toto chování je naprosto nepřípustné a pan ministr za něj musí tvrdě zaplatit. Nakonec je tedy od dvora vyhoštěn. To by mu samo o sobě ani moc nevadilo, jenže to v sobě obnáší i ztrátu jeho milovaného majetku.

Jenže ministr Salluste je králem všech podlých intrik a hanebných zákulisních plánů, takže hned vymyslí jak to udělat, aby mohl získat své postavení zpět. Je proto ochoten samozřejmě udělat naprosto cokoliv, což ho žene do mnoha velmi vtipných situací. A jak to nakonec dopadne? Získá zpátky své milované zlaťáčky? To už uvidíte ve filmu Pošetilost mocných (1971), který si ale také můžete pustit online přímo na této webové stránce. Věříme, že se budete opravdu dobře bavit, jak se sluší a patří. Tato komedie skutečně patří do zlatého fondu francouzské kinematografie.